Kalendarz

Listopad 2020
P W Ś C P S N
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30  

Realizowane projekty

instaling_logo_male

Konkurs „Ignacy Łukasiewicz – życie i dzieło”

16 marca 2011 roku uczniowie Zespołu Szkół Publicznych w Równem w składzie: Justyna Bek, Dorota Penar, Marcin Bogacz wzięli udział w kolejnej edycji powiatowego konkursu pod hasłem „Ignacy Łukasiewicz – życie i dzieło” i tak jak w roku ubiegłym okazali się liderami i zajęli 1.miejsce. Organizatorem spotkania był Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 im. Ignacego Łukaszewicza, a patronował mu Prezydent Miasta Krosna. W zmaganiach miejsca na podium wzięło udział 9 szkół z naszego powiatu.

Konkurs jak zwykle składał się z dwóch części – pierwsza polegała na przygotowaniu prezentacji poświęconej życiu i działalności polskiego Prometeusza – Ignacego Łukasiewicza. Uczniowie do zadania tego podeszli z niebywałym zaangażowaniem i pod opieką pp. Anety Cyran i Beaty Bek nakręcili wspaniały film pt. „Ignacy Łukasiewicz – opowieść o prawdziwym człowieku”. Zdjęcia do filmu powstawały, dzięki uprzejmości radnego Gminy Dukla pana Bohdana Gocza, na terenie Muzeum Przemysłu Naftowego w Bóbrce oraz w Muzeum Kultury Łemkowskiej w Zyndranowej. Ponadto ujęcia kręcone były w ZSP w Równem i na cmentarzu w Zręcinie. Scenariusz filmu napisała pani Beata Bek, za zdjęcia i montaż odpowiedzialny był natomiast Marcin Bogacz. W filmie udział wzięli uczniowie naszej szkoły:

 • Ignacy Łukasiewicz – Maksymilian Długosz
 • Narrator 1 – Justyna Bek
 • Narrator 2 – Dorota Penat
 • Narrator 3 – Marcin Bogacz
 • Honorata – Justyna Bek
 • Przyjaciółka Honoraty – Klaudia Wiśniewska
 • Jan Zeh – Marcin Bogacz
 • Tytus Trzecieski – Szymon Kochan
 • Miłkowski – właściciel Gorlic – Krystian Bukowczyk
 • Piotr Mikolasch – Krystian Bukowczyk
 • Matka Ignacego – Klaudia Wiśniewska
 • Ojciec Ignacego – Marcin Bogacz
 • Rodzeństwo Ignacego – Arkadiusz Chowaniec, Dominik Bałon, Aleksandra Bogaczyk, Karolina Borek

W filmie wykorzystano materiały z książki Józefa Zbigniewa Sozańskiego „Ignacy Łukasiewicz – życie, dzieło i pamięć”.

Oczywiście nie tylko film decydował o zwycięstwie w konkursie, bowiem druga jego część dotyczyła znajomości życia i działalności naszego Wielkiego Polaka. Zespół z Równego nie dał jednak szans przeciwnikom i zdobywając największą ilość punktów z części teoretycznej zajął 1. miejsce.

 

Aneta Cyran

 

Share

Comments are closed.