Kalendarz

Listopad 2020
P W Ś C P S N
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30  

Realizowane projekty

instaling_logo_male

5 porcji warzyw, owoców lub soku

DSC06522_1.JPG Nasza szkoła bierze udział w akcji  „5 porcji warzyw, owoców lub soku”.

Więcej na stronie internetowej programu  >>

Cele akcji:

Rusza program społeczny „5 porcji warzyw, owoców lub soku”, prowadzony przez Stowarzyszenie Krajowa Unia Producentów Soków (KUPS), fi nansowany ze środków Unii Europejskiej, budżetu krajowego oraz członków organizacji KUPS. Program ten to zdrowotna inicjatywa, Zachęcająca do wprowadzania do diety warzyw, owoców oraz soków. Stanowi on kolejny już projekt Stowarzyszenia KUPS, które czynnie działa na rzecz poprawy żywieniowych przyzwyczajeń Polaków oraz podnoszenia świadomości na temat zdrowego odżywiania.

Program „5 porcji warzyw, owoców lub soku” to zachęta do zmiany diety na zdrowszą i tym samym lepszą. Pomysł programu bazuje na rekomendacjach ekspertów i dietetyków, którzy uważają, że każdy z nas powinien spożywać 5 owocowo-warzywnych porcji dziennie. Nasza dieta cały czas nie jest wystarczająco bogata w witaminy pochodzące właśnie z owoców, warzyw czy soków. Ponadto wiedza Polaków na temat zdrowego odżywiania się jest nadal niewystarczająca, głównie w zakresie zaleceń dotyczących właściwego ich porcjowania oraz spożywania. Polacy ciągle jedzą zbyt mało warzyw i owoców, nie tylko świeżych, ale i przetworzonych (w Polsce spożywa się około 150 kg, w Europie Zachodniej ok. 250 kg, w Grecji ponad 400 kg rocznie na osobę). Tymczasem według danych FAO już za naszą zachodnią granicą – w Niemczech – zjada się ponad 4 razy więcej jabłek niż w Polsce. Nadal też nasza dieta zawiera 2 razy mniej warzyw i 3 razy mniej owoców niż jadłospis Greków.

Celem programu „5 porcji, warzyw, owoców lub soku” jest zwiększenie świadomości na temat prawidłowych nawyków żywieniowych. Działania w ramach tej inicjatywy skierowane są przede wszystkim do matek, ale również do dzieci. Bardzo ważne bowiem, aby wypracować u najmłodszych nawyk sięgania po zdrowe przekąski i wybierania diety wzbogaconej w warzywa, owoce oraz soki.

Jak wskazuje sama nazwa programu, optymalna ilość naturalnych witamin dla organizmu to 5 porcji na dzień, gdzie porcja to jeden, średniej wielkości owoc, warzywo (bądź kilka mniejszych) lub szklanka soku. Potrzeba zatem tak niewiele, by zrobić coś dobrego dla swojego zdrowia. „Efektem kampanii ma być przede wszystkim wzrost spożycia warzyw, owoców i soków. Ale także kształtowanie właściwych nawyków żywieniowych – przede wszystkim wśród najmłodszych” – podkreśla Barbara Groele, sekretarz generalny KUPS.

Program „5 porcji warzyw, owoców lub soku” bazuje głównie na działaniach edukacyjnych prowadzonych na szeroką skalę w całym kraju i trwających dwa lata, do 2010 roku. Te działania, do których należy m.in. kampania reklamowa w mediach (TV, prasa, Internet) wsparta działaniami PR i BTL, mają na celu dotarcie do jak największej liczby osób i zachęcenie do urozmaicania swojej diety owocami, warzywami i sokami. Budżet kampanii wynosi 2 mln euro na dwa lata. Program „5 porcji warzyw, owoców lub soku” to kolejna inicjatywa Krajowej Unii Producentów Soków na rzecz promocji zdrowej diety podejmowana na terenie Europy Środkowo-Wschodniej. W 2007 roku w Rumunii i w Bułgarii odbyła się kampania edukacyjna „Marchewka”, również współfinansowana ze środków unijnych. Szeroko zakrojone działania prowadzone w ramach programu miały na celu promocję soków marchwiowych jako napojów dobrych i cennych nie tylko dla zdrowia, ale i urody. Program zakończył się sukcesem – zwiększył świadomość konsumentów i spożycie soków i nektarów marchwiowych.

Share

Comments are closed.