Kalendarz

Marzec 2019
P W Ś C P S N
« Lut    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Realizowane projekty

instaling_logo_male

„Solidarna szkoła”… do biegu, gotowi, START!

DSC_0746.JPG Uczniowie III klasy gimnazjum pod opieką pani Anety Cyran rozpoczęli właśnie swoją przygodę z programem CEO „Solidarna szkoła”. Zagadnienia i cele zaproponowane przez program CEO – nie są dla naszej młodzieży nowością, gdyż w zeszłym roku – uczniowie i nauczyciele uczestniczyli w programie edukacyjnym „Zielona Szkoła Wolności” zaproponowanym przez Europejskie Centrum Solidarności oraz Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku. Podczas 3 – dniowych warsztatów młodzież poznawała w maju 2014 roku – współczesną historię Polski i Europy. Dzięki tej przygodzie wprowadzenie do tematyki związanej z historią „Solidarności” było znacznie łatwiejsze.

Do tematu podeszliśmy dwubiegunowo – najpierw postanowiliśmy udowodnić sobie i innym, że jesteśmy zespołem klasowym, który śmiało może powiedzieć „Solidarna klasa, to MY J”. Dlatego nasze działania rozpoczęliśmy na zajęciach pozalekcyjnych, na stadionie. Postanowiliśmy ułożyć napis „Solidarność” …  za pomocą nas samych. To my byliśmy twórcami i tworzywem. Zazwyczaj zajęcia te trwają od godziny 1400 do 1500, ale kiedy zaczęliśmy, układać napis okazało się, że zajęło nam to 3 godziny! Zabawa była jednak niesamowita, a śmiechu i radości co niemiara.

Naszym drugim zadaniem było stworzenie map mentalnych odnoszących się do szeroko pojętego hasła „Solidarność”. Dobraliśmy się w czteroosobowe grupy zadaniowe i zabraliśmy się do pracy. Efekty naszej zabawy i pracy można obejrzeć na zdjęciach.

 

Aleksandra Bogaczyk

Share

Comments are closed.