Kalendarz

Lipiec 2021
P W Ś C P S N
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031  

Realizowane projekty

instaling_logo_male

„Kocham Cię, Szkoło!”

DSC_0659.JPG 18 listopada 2016 roku obchodziliśmy Święto Patronów naszej szkoły. Tego dnia przyszliśmy na godz. 8.30, po czym tradycyjnie wybraliśmy się na cmentarz, aby zapalić znicze i odmówić modlitwę przy grobie Marii i Michała Krukierków. Następnie społeczność szkolna udała się na mszę świętą odprawianą za zmarłych patronów i nauczycieli.

            Druga część uroczystości miała miejsce w sali gimnastycznej. Za jej przygotowanie odpowiedzialna była klasa IV wraz z wychowawczynią. Czwartoklasiści zaprezentowali zabawną scenkę, w której absolwentka szkoły przeprowadzała rozmowy z uczniami. Pytała ich o różne szkolne sprawy, a oni odpowiadali jej „śpiewająco”, wykorzystując fragmenty znanych piosenek. W trakcie tego wywiadu zostały przypomniane najważniejsze informacje o życiu i działalności naszych patronów, a także przemyślenia uczniów związane ze współczesną szkołą.

Po części artystycznej uczniowie udali się na poczęstunek przygotowany przez  Radę Rodziców, po czym rozpoczęły się drużynowe rywalizacje pod hasłem „Kocham Cię, Szkoło!”.
W tym roku do wspólnej zabawy zostali zaangażowani również młodsi uczniowie, a zmierzyły się ze sobą dwie drużyny:  męska – „Cienkie dechy” oraz żeńska – „Dziewczyny jak maliny”. Nad prawidłowym przebiegiem zadań czuwało jury w składzie: pani Dorota Dołęgowska, pani Katarzyna Szuba oraz pani Ewa Piróg. Zadania, jakie czekały na uczestników, były nietypowe. Uczniowie za pomocą specjalnego koła losowali ilość punktów, jaką otrzymają za poprawną odpowiedź. W poszczególnych konkurencjach liczyła się drużynowa współpraca, spostrzegawczość, dobra pamięć, a także znajomość szkoły oraz jej pracowników.

Konkurencja pierwsza nosiła nazwę „O kogo chodzi?”, zadaniem uczniów było odgadnąć tajemniczą postać po odczytanej krótkiej wskazówce. Druga konkurencja – „Znam Cię,  szkoło” wymagała od zawodników konkretnej wiedzy. Najbardziej zabawna okazała się konkurencja trzecia, czyli „Plotka”, w której czterech reprezentantów drużyn przekazywało sobie kolejno ustnie pewną historię. Ostatnia z nich musiała opowiedzieć wszystkim, co zapamiętała. Ta konkurencja okazała się bardzo trudna dla uczestników. W kolejnym zadaniu uczniowie musieli m.in. wytypować nauczycieli (Nauczyciel Mistrz, Nauczyciel Kosa, Nauczyciel Kumpel), ich odpowiedzi zostały później porównane z badaniami przeprowadzonymi wcześniej wśród uczniów. Na zakończenie, już poza konkursem, pojawiły się  kalambury, w których jedna osoba z drużyny rysowała, a zadaniem pozostałych było odgadnięcie hasła. Po przeliczeniu punktów zwyciężyła drużyna dziewczyn, to one lepiej poradziły sobie w poszczególnych zadaniach. Uczestnicy konkursu otrzymali nagrody ufundowane przez Radę Rodziców oraz pamiątkowe dyplomy.

            Z pewnością dla wszystkich zebranych były to miłe chwile, poszczególnym konkurencjom towarzyszyła dobra zabawa i duża dawka humoru. I tylko żal, że Święto Patronów jest raz w roku.

Składam serdeczne podziękowania za pomoc w przygotowaniu tej uroczystości: panu Krzysztofowi Zajdlowi za oprawę muzyczną, pani Beacie Bek za wykonanie pięknej dekoracji sali oraz pani Katarzynie Szuba za zadbanie o poprawność językową scenariusza oraz pomoc w opracowaniu ciekawych zadań.

         Anna Słyś

Share

Comments are closed.