Kalendarz

październik 2021
P W Ś C P S N
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Realizowane projekty

instaling_logo_male

Spotkanie z policjantem

DSC_1098.JPG Dnia 10 kwietnia uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w spotkaniu z policjantem z Komendy Miejsckiej Policji w Krośnie. Prelekcję z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz prewencji kryminalnej, bezpieczeństwa w Internecie i przestępstw informatycznych dla uczniów klas V SP – III Gim. przeprowadził aspirant sztabowy Jerzy Barczentewicz.

Podczas spotkania uczniowie dowiedzieli się dlaczego warto stosować elementy odblaskowe, jakie podstawowe wyposażenie powinien posiadać każdy rower, jak bezpiecznie podróżować w samochodzie. Prelegent przedstawi młodzieży jakie konsekwencje prawne grożą za prowadzenie pojazdów mechanicznych bez stosownych uprawnień. Omówione zostały również zasady zachowania się w czasie wolnym od nauki, czyli w czasie ferii i wakacji. Wiele miejsca poświęcone zostało także przestępstwom związanym z niewłaściwym używaniem Internetu.

Większość z omawianych zagadnień była młodzieży znana, co powinno świadczyć o umiejętności właściwego zachowania się w różnych sytuacjach. Niemniej przekazywanie informacji w tym zakresie zwłaszcza przez policjanta, na pewno pozwoli na utrwalanie bezpiecznych zachowań przez dzieci i młodzież. Spotkania z przedstawicielami Policji są jednym z wielu działań naszej szkoły realizowanych w ramach Programu Profilaktycznego.

 

Aneta Cyran

Share

Comments are closed.