Kalendarz

październik 2021
P W Ś C P S N
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Realizowane projekty

instaling_logo_male

Egzaminy gimnazjalne

DSC_0070.JPG W dniach 19-21 kwietnia 2017 r. uczniowie klasy III mogli sprawdzić swoje wiadomości i umiejętności podczas trwającego w całym kraju egzaminu gimnazjalnego. Był to dla wszystkich gimnazjalistów ważny sprawdzian wiedzy, ponieważ jego wynik zdecyduje o wyborze szkoły ponadgimnazjalnej.

Najwięcej stresu pojawiło się w środę, kiedy po raz pierwszy należało zmierzyć się z procedurami przebiegu egzaminu, wyznaczonym czasem oraz zadaniami egzaminacyjnymi. Drugiego dnia było już spokojniej, choć zadania z matematyki wielu spędzały sen z powiek. Natomiast w piątek gimnazjaliści całkiem na luzie rozwiązywali test z języka obcego.

Z rozmów z uczniami wynika, że najwięcej trudności w tym roku szkolnym sprawiły im przedmioty przyrodnicze, a w szczególności chemia. Niektórych też zaskoczył temat rozprawki. Dla wielu gimnazjalistów stres towarzyszący egzaminom był mobilizujący, innym trochę przeszkodził.

Liczymy, że wyniki będą dla wszystkich satysfakcjonujące i pozwolą dostać się do wybranych szkół. Gimnazjaliści muszą jednak uzbroić się w cierpliwość, gdyż na ostateczny wynik egzaminu trzeba będzie poczekać do połowy czerwca. Życzymy wszystkim jak największej ilości punktów!

K. Szuba

Share

Comments are closed.