Kalendarz

Lipiec 2021
P W Ś C P S N
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031  

Realizowane projekty

instaling_logo_male

„Na tropie przygody” – finał Gminnego Konkursu Czytelniczego

konkurs 2.JPG 11 maja o godz. 10.00 w ZSP w Równem odbył się finał Gminnego Konkursu Czytelniczego „Postaw na czytanie”. Jego celem była promocja czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży. Tegoroczna edycja została poświęcona powieści przygodowej, stąd tytuł „Na tropie przygody”. Za organizację i przebieg konkursu odpowiedzialne były nauczycielki języka polskiego: Edyta Szczurek, Katarzyna Szuba i Aneta Cyran.

 W drugim etapie wzięło udział 20 uczniów z gimnazjum i 21 ze szkoły podstawowej. Były to osoby z różnych szkół naszej gminy (Dukli, Jasionki, Łęk Dukielskich, Głojsc, Iwli, Równego), które w eliminacjach szkolnych uzyskały wysoki wynik. Zadaniem uczestników finału było rozwiązanie testu zawierającego zadania różnego typu: odpowiedzi na pytania, rozwiązanie krzyżówki, rozpoznanie po wybranym fragmencie, kto do kogo wypowiada dane słowa i w jakiej sytuacji, odgadnięcie postaci po krótkim opisie, uporządkowanie wydarzeń w kolejności chronologicznej, itp. Finaliści musieli wykazać się znajomością nawet najdrobniejszych szczegółów wybranych książek (szkoła podstawowa: „W 80 dni dookoła świata” J. Verne’a, „Przygody Tomka Sawyera” M. Twaina; gimnazjum „Tomek w grobowcach faraonów” A. Szklarskiego, „Wakacje z duchami” A. Bahdaja, „Pan Samochodzik i templariusze” Z. Nienackiego). Jedno przeczytanie tych pozycji niestety nie wystarczyło. Dobra pamięć, dokładnie prowadzone notatki oraz wielokrotna lektura książek konkursowych to z pewnością przepis na sukces.

Wyniki konkursu przedstawiają się następująco:

kat. szkoła podstawowa

I miejsce: Weronika Folcik, ZS nr 1 w Dukli

II miejsce: Marcin Dziedzic, ZSP w Łękach Dukielskich

III miejsce: Martyna Zima, ZS nr 1 w Dukli

kat. gimnazjum

I miejsce: Julia Sztrumpf, ZS nr 2 w Dukli

II miejsce: Jakub Folcik, ZS nr 2 w Dukli

III miejsce: Martyna Jakieła, ZS nr 2 w Dukli

 

Wszyscy uczestnicy finału otrzymali pamiątkowe dyplomy, a zwycięzcy – cenne nagrody książkowe. Najlepszy wynik wśród uczniów naszej szkoły uzyskali: Przemysław Gruszka – IV miejsce w szkole podstawowej i Izabela Szczepanik – V miejsce w gimnazjum.

 Gratulujemy wszystkim uczestnikom, a przede wszystkim zwycięzcom. Bardzo cieszy fakt, że wśród młodych ludzi można znaleźć spore grono wspaniałych czytelników, dla których spotkanie z dobrą książką jest prawdziwą przyjemnością. Wszystkich miłośników czytania zapraszamy do udziału w kolejnej edycji już za rok.

K. Szuba

Share

Comments are closed.