Kalendarz

Wrzesień 2018
P W Ś C P S N
« Sie    
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Realizowane projekty

instaling_logo_male

Wrzesień – pamiętamy!

DSC_0214.JPG 18 września 2017 r. uczniowie klasy III gimnazjum zaprezentowali społeczności szkolnej występ z okazji 78. rocznicy wybuchu II wojny światowej. Celem uroczystości było przypomnienie tych tragicznych wydarzeń z historii Polski, uczczenie pamięci poległych podczas II wojny światowej, a także oddanie hołdu wszystkim, dzięki którym możemy żyć w wolnym kraju.

Akademię rozpoczęto od odśpiewania hymnu, po czym młodzież w przygotowanej prezentacji multimedialnej nawiązała do ważnych momentów związanych z wybuchem oraz przebiegiem II wojny światowej. Zaprezentowane wiersze i piosenki ukazały przerażającą wojenną rzeczywistość, z jaką przyszło się zmagać naszym rodakom. Wykorzystano też fragmenty filmów poświęconych tej tematyce: „Czas honoru”, „Katyń”, Dywizjon 303”. Były one dopełnieniem całości, żywym obrazem tamtego okresu. Znacząca była również dekoracja, nawiązująca symbolicznie do czasu wojny, którą wykonali sami uczniowie pod opieką pani Doroty Dołęgowskiej.

Zebrani w skupieniu obejrzeli przygotowany występ. Ukazane poświęcenie narodu i postawy patriotyczne pokazały młodzieży, co znaczy być patriotą w czasie wojny i jaką cenę czasami trzeba zapłacić za swoją wielką miłość do Ojczyzny.  Z pewnością był to również czas na refleksję o tym trudnym, wojennym czasie, który powinien stać się przestrogą dla przyszłych pokoleń.

 

K. Szuba

Share

Comments are closed.