Kalendarz

Lipiec 2018
P W Ś C P S N
« Cze    
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031  

Realizowane projekty

instaling_logo_male

Dzień Języków Obcych

DSC_0258.JPG 25 września obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Języków Obcych. Miał on być zachętą do nauki języków obcych, możliwością wykazania się wszechstronną wiedzą językową oraz okazją do ukazania zalet wynikających z umiejętności posługiwania się językami obcymi. Dla klas młodszych przygotowany został quiz językowy, przeprowadzony przez starszych kolegów i koleżanki. W klasach starszych lekcje przybrały inny charakter niż zazwyczaj. Zajęcia miały bowiem formę warsztatów językowych.  Uczniowie wykazali się kreatywnością poprzez wymyślanie haseł propagujących naukę języków obcych, wykonanie plakatów tematycznych oraz pracę ze słownictwem. Podczas zajęć młodzież śpiewała piosenkę „Panie Janie” w trzech językach, poznawała podstawowe zwroty komunikacyjne w różnych językach, a także przysłowia po angielsku i niemiecku. Uczniowie mieli również okazję wykazać się swoją wiedzą o krajach europejskich i ich mieszkańcach. Warto dodać,     że miłym dla oka akcentem obchodów Dnia Języków Obcych było przygotowanie przez uczniów flag         i ich ekspozycja na korytarzu szkolnym. Wszystkim uczniom dziękujemy za zaangażowanie i życzymy sukcesów w nauce języków obcych.

M.N.

Share

Comments are closed.