Kalendarz

Lipiec 2021
P W Ś C P S N
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031  

Realizowane projekty

instaling_logo_male

Wycieczka rowerowa – Przymiarki 626 m n.p.m.

W czwartek 19 października 2017 r. odbyła się szkolna wycieczka rowerowa, w której uczestniczyli uczniowie klasy II gimnazjum wraz z opiekunami Anetą Cyran, Grzegorzem Lijaną, Radosławem Ziębą i Moniką Naglik. Wyjazd zainicjowany i zorganizowany został z okazji Dnia Chłopaka – przez płeć piękną uczęszczającą do klasy II gimnazjum. Trasa wycieczki przebiegała z Równego przez miejscowości Lubatówka, Lubatowa, Iwonicz Zdrój aż do punku widokowego „Przymiarki” usytuowanego na wysokości 626 m n.p.m. skąd obserwowaliśmy pasma Beskidu Niskiego, Doły Jasielsko – Sanockie, a także Pogórze Dynowskie. Grzbiet Przymiarek składa się z trzech szczytów: Uhliska, Przymiarki i Kopy. Miejsce należy do wyjątkowo urokliwych, dlatego też wybrane zostało przez rowerzystów z Równego jako miejsce odpoczynku. To tutaj odbyło się ognisko, wspólne pieczenie kiełbasek oraz wręczenie chłopcom upominków z okazji ich święta.

Dalej trasa wiodła do Iwonicza Zdroju, Rogów i w końcu do Równego. Podczas przejazdu oglądaliśmy wspaniałe widoki, podziwialiśmy przyrodę i cieszyliśmy się niezwykłą – polską, złotą jesienią. I chociaż wyjazd ten wymagał od wszystkich ogromnego wysiłku, to aktywna forma spędzania wolnego czasu w połączeniu z ogniskiem i słoneczną pogodą, spodobała się wszystkim uczestnikom wycieczki.

Aneta Cyran

Share

Comments are closed.