Kalendarz

Kwiecień 2021
P W Ś C P S N
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  

Realizowane projekty

instaling_logo_male

Ogólnopolska Prezentacja Projektów Młodzieżowych

DSC07946_1.JPG Uczniowie ZSP w Równem wraz z opiekunkami p. Beatą Bek i Anetą Cyran wzięli udział w Ogólnopolskiej Prezentacji Projektów Młodzieżowych. XIII edycja prezentacji Centrum Edukacji Obywatelskiej odbyła się w Arkadach Kubickiego na Zamku Królewskim w Warszawie – 30 maja 2011. Jak co roku w prezentacji wzięli udział zaproszeni goście m.in. Irena Wójcicka reprezentująca prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej pana Bronisława Komorowskiego, Mirosław Sielecki – podsekretarz w Ministerstwie Edukacji, Jagoda Pietryszyn – Kierownik Działu Oświatowego Zamku Królewskiego.

Podczas spotkania w Arkadach Kubickiego młodzież miała możliwość porozmawiać

z ekspertami oraz podzielić się własnym doświadczeniem z rówieśnikami. Tegoroczna Prezentacja Projektów Młodzieżowych była wyjątkowa dzięki młodym ludziom pełnym energii, zainteresowań i pomysłów. W spotkaniu uczestniczyło około kilkaset uczniów z całej Polski, reprezentujących ponad 100 szkół. Udział w Ogólnopolskiej Prezentacji był ogromnym wyróżnieniem dla uczniów Gimnazjum w Równem, którzy zaprezentowali stoisko poświęcone postaci Czesława Miłosza. Przygotowane materiały, zdjęcia, gazetka, relacje

z uroczystości oraz nagrany film – cieszyły się ogromną popularnością wśród uczestników targów oraz ekspertów, którzy chętnie rozmawiali z uczniami o pracach związanych

z realizacją projektu „Miłosz odNowa”. Naszym ekspertem był pan Marek Zagańczyk, redaktor „Zeszytów Literackich”, na którym nasz projekt zrobił ogromne wrażenie. Na zakończenie spotkania młodzi znawcy twórczości Czesława Miłosza otrzymali z rąk prezesa Centrum Edukacji Obywatelskiej – pana Jacka Strzemicznego pamiątkowe dyplomy. Udział uczniów z Równego w OPPM był nie tylko świetną okazją do zaprezentowania efektów naszej pracy, ale i promocją szkoły, gminy i powiatu. Honorowy patronat nad targami objęła Pani Anna Komorowska.

Więcej na stronach  http://www.ceo.org.pl/

Share

Comments are closed.