Kalendarz

Styczeń 2019
P W Ś C P S N
« Gru    
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031  

Realizowane projekty

instaling_logo_male

Bóg się rodzi, moc truchleje…

Jak co roku, przed świętami Bożego Narodzenia, w ostatni dzień nauki – 22 grudnia 2017 r., w naszej szkole odbyły się jasełka. Tym razem młodzież z klas VII SP oraz II Gim – pod kierunkiem ks. Karola Krupy i pomocy p. Anety Cyran przygotowała spektakl pt. „Boże Narodzenie – mimo wszystko”. Sceny, które rozgrywały się w hipermarkecie, na dyskotece, we współczesnej polskiej rodzinie, czy w domu uzależnionego od internetu chłopca połączyły wspólne motywy: brak miłości, brak wiary i samotność. Jednak w sercach ludzi, którzy tego chcieli i którzy sobie na to pozwolili w Święta Bożego Narodzenia, Jezus narodził się naprawdę. Wymowa przedstawienia była bardzo wzruszająca, tym bardziej, że sceny połączone były przepięknym kolędami, a niezwykłości całemu przedstawieniu dodawała dodatkowo gra kolorowych świateł oraz cieni. Całości dopełniła cudowna scenografia wykonana przez uczennice naszej szkoły przy pomocy pani Beaty Bek. Po zakończeniu występu przyszedł czas na życzenia świąteczne, które złożyli wszystkim zebranym przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego oraz pani dyrektor Katarzyna Reczkowska- Buryła.

Przedstawienie bożonarodzeniowe było dla nas wszystkich lekcją wzajemnego zbliżenia, miłości, zadumy i refleksji. Uczniowie dołożyli wielu starań, aby tegoroczne jasełka były dla nas wszystkich sposobnością do wejścia w piękną atmosferę świąt Bożego Narodzenia, dlatego też na długo zapiszą się w naszej pamięci.

Miłym akcentem tego wigilijnego spotkania było także wręczenie przez panią dyrektor dyplomów wszystkim uczniom biorącym udział w różnego rodzaju konkursach. Okazało się, że mamy wielu zdolnych uczniów, ponieważ lista nagrodzonych była naprawdę bardzo długa.

Na koniec uczniowie udali się na wigilie klasowe, by wspólnie z wychowawcami podzielić się opłatkiem, złożyć życzenia i z radością oczekiwać Świąt Bożego Narodzenia…

 

Aneta Cyran

Share

Comments are closed.