Kalendarz

Styczeń 2019
P W Ś C P S N
« Gru    
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031  

Realizowane projekty

instaling_logo_male

„Podróże kształcą…” – spotkanie z podróżnikiem

„Świat jest książką i Ci, którzy nie podróżują,
czytają tylko jedną stronę”

Św. Augustyn

 

„Przybliżmy ludziom świat” – to hasło jakie inspiruje młodych ludzi, założycieli Klubu Podróżników „Soliści” do opowiadania innym o swoich przygodach i doświadczeniach jakie napotkali podczas swoich licznych podróży po świecie. Byli oni z wizytą w naszej szkole! Dnia 26 stycznia odbyło się spotkanie z podróżnikiem Łukaszem Nowakiem, który opowiadał zebranym w sali gimnastycznej uczniom i nauczycielom o swoich licznych wyprawach w najdalsze i najdziksze zakątki świata. Pokazał on młodzieży materiały fotograficzne oraz przekazał informacje dotyczące sposobu organizowania tego typu wyjazdów. Opowiadał też przeróżne ciekawostki i przygody jakie go spotkały podczas tych wojaży. Wszyscy słuchali z zaciekawieniem i chętnie zadawali różne pytania i brali udział w quizach.

Dzięki takim spotkaniom młodzież ma możliwość poznania tajników dotyczących podróżowania oraz pogłębienia swojej wiedzy przyrodniczo-geograficznej i społeczno-kulturalnej o świecie. Mamy też nadzieję, że chociaż w małym stopniu spotkania tego typu przyczynią się do obudzenia w uczniach pasji do poznawania świata poprzez podróżowanie.

 

Aneta Cyran

Share

Comments are closed.