Kalendarz

Styczeń 2019
P W Ś C P S N
« Gru    
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031  

Realizowane projekty

instaling_logo_male

Erasmus+ w Szkole Podstawowej w Równem

Robimy wszystko co w naszej mocy, aby sprostać wymaganiom współczesnego świata. Znajomość języków obcych stanowi jedną z podstawowych umiejętności jaką wszyscy obywatele Unii Europejskiej powinni nabyć, aby zapewnić sobie godny byt i wymarzoną pracę. Niech brak znajomości języka nie zacieśnia nam horyzontów myślowych, a przełamuje bariery kulturowe, bo oprócz tego, że jesteśmy Polakami, jesteśmy również Europejczykami.

Miło nam jest zatem wszystkich poinformować, że Szkoła Podstawowa im. Marii i Michała Krukierków w Równem podjęła wyzwanie napisania międzynarodowego projektu w ramach programu Erasmus+ KA219 – Partnerstwa strategiczne – współpraca szkół. Wniosek uzyskał akceptację Narodowej Agencji i SP w Równem znalazła się w gronie 99 szkół z całej Polski, które będą realizować projekt, spośród 239, które zgłosiło się do udziału w konkursie. Dofinansowanie przyznane na cały projekt wynosi 109410,00 €, z tego dofinansowanie przyznane dla naszej szkoły to 29980,00 €. Do kluczowych osób wchodzących w skład zespołu projektowego należą nauczycielki języka angielskiego: Pani Barbara Klecha (koordynator projektu) i Pani Beata Bek (asystent koordynatora), które są jednocześnie autorkami projektu i posiadają specjalistyczną wiedzę oraz doświadczenie w tym zakresie.

Projekt pt. „Ze słowem mi do twarzy” (Words Look Good On Me) przewidziany jest na dwa lata (01.09.2017-31.08.2019) i zakłada współpracę czterech szkół z: Polski (Szkoła Podstawowa, Równe), Rumunii (Liceul cu Program Sportiv Banatul, Timișoara), Węgier (Széchenyi István Katolikus és Német Nemzetiségi Általános Iskola, Mátészalka) i Hiszpanii (IES Manuel de Góngora, Tabernas). Zadaniem głównym realizowanym przez uczniów jest napisanie w języku angielskim scenariusza do filmu na podstawie wybranej legendy oraz nakręcenie i montaż filmu pt. „Magia Legend” (The Magic of Legends), składającego się z czterech części (każda w innym kraju). Zaplanowane działania niewątpliwie wpłyną na podniesienie atrakcyjności programu edukacyjnego szkoły poprzez wykorzystanie ICT do nauki języka angielskiego w środowisku międzynarodowym.

W ramach realizacji działań projektowych, w dniach 25-26 października 2017r. w Szkole Podstawowej w Równem odbyło się Międzynarodowe Spotkanie Projektowe (Transnational Project Meeting), w którym brało udział: 3 nauczycieli z Polski (Katarzyna Reczkowska-Buryła, Barbara Klecha, Beata Bek), 2 z Rumunii (Simina Popăţ i Ramona Roman), 1 z Węgier (Andrea Pállné Kiss z mężem) i 2 z Hiszpanii (Silvia Ramirez Canton i Ana Jose Egea Montoya). Głównym tematem i celem spotkania było omówienie działań związanych z zarządzaniem projektem i jego wdrażaniem. Powitanie gości odbyło się na uroczystej akademii, podczas której uczniowie wystawili sztukę w języku angielskim o lokalnej legendzie o Prządkach. Swoją obecnością zaszczycili nas również przedstawiciele władz lokalnych: Burmistrz Dukli Andrzej Bytnar, Pani Skarbnik Jolanta Bik oraz Dyrektor Zespołu Obsługi Placówek Oświatowych Pani Danuta Szczurek.

Dziękuję Pani Dyrektor, nauczycielom i uczniom za pomoc i współpracę, a Radzie Rodziców za przygotowanie pysznego obiadu na tę okoliczność.

/Barbara Klecha/

Share

Comments are closed.