Kalendarz

Marzec 2019
P W Ś C P S N
« Lut    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Realizowane projekty

instaling_logo_male

Święto Ziemi pod hasłem „Najlepsza szkoła pod Słońcem”

13 kwietnia 2018 r. w naszej szkole odbyła się uroczystość związana z Dniem Ziemi. Jej celem było kształcenie szacunku do przyrody oraz zwrócenie uwagi na dbałość o czystość środowiska naturalnego, odnawialne źródła energii. Myślą przewodnią tegorocznych obchodów było pokazanie dzieciom i młodzieży, jak ważne dla naszej planety jest wytwarzanie energii elektrycznej, cieplnej z odnawialnych źródeł energii.

Część artystyczną przygotowała klasa II gimnazjum od opieką pani Anety Cyran. Gimnazjaliści przedstawili biblijny opis stworzenia świata przez Boga. Świat ten był idealny i wspaniały, wszystkie stworzenia doskonale się uzupełniały. Niestety to właśnie człowiek, który miał czuwać nad przyrodą, poprzez niewłaściwe gospodarowanie stopniowego przyczyniał się do jej zanieczyszczenia i zniszczenia.

Druga część uroczystości miała charakter konkursowy, przygotowała i poprowadziła ją pani Dorota Dołęgowska. Uczniowie poszczególnych klas wzięli udział w różnorodnych konkurencjach. Było to m.in. zaprezentowanie stroju wykonanego z materiałów już wykorzystanych, właściwe segregowanie śmieci, szukanie ukrytych żarówek przy zastosowaniu kompasu i umiejętności orientacji w terenie, układanie puzzli wraz z wykorzystaniem ukrytego elementu oraz zbiórka zużytych baterii. Uczniowie rozpoczęli ją już trzy tygodnie wcześniej i niektóre klasy mogły pochwalić się sporą ilością zebranych baterii.
Nad właściwym przebiegiem konkursu czuwało jury w składzie: pani Agata Kochan, pani Ewa Piróg, pani Monika Naglik. Ostatecznie w kategorii klas IV – VI zwyciężyła klasa kl. IV b, natomiast w klasach starszych najwięcej punktów zdobyła klasa III gimnazjum. Uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy, a zwycięzcy dodatkowo po 50 zł, które ufundowała pani Ewa Piróg, opiekun sklepiku szkolnego.

W dniu 16 kwietnia 2018r. rywalizowały klasy I-III SP. Najmłodsi uczniowie rozwiązywali zagadki ukryte w papierowym  panelu słonecznym. Po przeliczeniu punktów za klasowy plakat, zbiórkę baterii i rozwiązania zagadek zwyciężyła kl. I  i otrzymała nagrodę pieniężną.

Uroczystość ta była kolejną okazją do uświadomienia wszystkim, że nawet w codziennym życiu każdy może przyczynić się do ochrony środowiska poprzez dbałość o czystość otoczenia, właściwe segregowanie śmieci, oszczędzanie energii czy wody. Przyroda to nasze wspólne dobro i ze wszystkich sił powinniśmy o nie dbać.

K. Szuba

Share

Comments are closed.