Kalendarz

Marzec 2019
P W Ś C P S N
« Lut    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Realizowane projekty

instaling_logo_male

Czwartoklasiści w Krakowie

Dnia 24.04. 2018 r. uczniowie kl. IV a i kl. IV b uczestniczyli w wycieczce edukacyjnej do Krakowa pod opieką wychowawczyń: pani Doroty Dołęgowskiej , pani Edyty Szczurek. oraz pani Agaty Kochan.

Zwiedzanie Starego Miasta rozpoczęliśmy od pomnika Grunwaldzkiego, Barbakanu i Bramy Floriańskiej. Następnie zobaczyliśmy na Rynku budynek najstarszego Uniwersytetu. Potem udaliśmy się na wzgórze wawelskie, zwiedziliśmy katedrę z podziemiami, w których znajdowały się nagrobki królów i zasłużonych Polaków. Wyzwaniem dla czwartoklasistów było wyjście na wieżę i dotknięcie dzwonu Zygmunta. Wszyscy uczniowie sprostali temu zadaniu. Później podziwialiśmy dziedziniec Zamku. Po krótkiej przerwy udaliśmy się na obiad.

Kolejnym punktem naszej wędrówki po Krakowie był kościół Mariacki, w którym podziwialiśmy ołtarz Wita Stwosza i wysłuchaliśmy legendy o Wawrzku i jego zaginionej ciżemce. Podczas przerwy uczniowie mogli zakupić pamiątki . Następnie udaliśmy się do Domu Jana Matejki, gdzie mogliśmy zobaczyć oryginalne prace mistrza pędzla oraz pamiątki. Wysłuchaliśmy ciekawostek z jego życia, które pani przewodnik przekazała w interesujący sposób. Ostatnim punktem programu wycieczki  była wędrówka na kopiec Kościuszki, gdzie  obserwowaliśmy panoramę Krakowa.

Wycieczka udała się, wszystkim uczestnikom dopisywał dobry humor, uzupełniała go ładna pogoda i niezwykle ciekawe opowieści pani przewodnik, która w lekki i przystępny sposób przybliżyła nam historię Krakowa i ciekawostki z życia wybitnych Polaków.

Mamy nadzieję, że czwartoklasiści zdobytą wiedzę wykorzystają podczas lekcji historii, języka polskiego i plastyki.

 

                                                                                           Edyta Szczurek

 

Share

Comments are closed.