Kalendarz

Lipiec 2021
P W Ś C P S N
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031  

Realizowane projekty

instaling_logo_male

Ostatni dzień z moją klasą

21 czerwca 2018 r. odbyło się pożegnanie szkoły przez uczniów klasy III gimnazjum. Gimnazjaliści zakończyli swoją edukację w Szkole Podstawowej w Równem.

Uroczystość rozpoczęła się mszą św. o godz. 15.30, którą sprawował ksiądz Karol Krupa. Następnie absolwenci, rodzice, nauczyciele i wszyscy zaproszeni goście udali się do szkoły, gdzie uczniowie klasy III zaprezentowali przygotowaną przez siebie część artystyczną. Złożyły się na nią wiersze i piosenki, a przede wszystkim podziękowania dla uczących ich nauczycieli. Gimnazjaliści przekazali szczególne wyrazy wdzięczności swoim wychowawcom: pani Ani Szczepanik, pani Marysi Szczepanik oraz śp. pani Dorocie Szczurek. Nie zabrakło również ciepłych słów dla rodziców, pani Dyrektor oraz wszystkich nauczycieli, którzy towarzyszyli im przez te lata nauki. Zgromadzona widownia mogła obejrzeć prezentację multimedialną pt. „Radość najpiękniejszych lat” zawierającą zdjęcia uczniów z poszczególnych etapów edukacyjnych, te bardziej poważne i te trochę mniej. Można było w pewnym skrócie przypomnieć sobie dzieciństwo, a także karierę szkolną absolwentów, zaczynając od klasy 0, a kończąc na klasie III gimnazjum. Powrót w odległe czasy sprawił, że niejednej osobie łza zakręciła się w oku na wspomnienie tych chwil, które już nie wrócą. Absolwenci zakończyli swój występ na wesoło, przedstawili  kilka scenek, w których zaprezentowali swoje zdolności muzyczne, taneczne, a w szczególności kabaretowe.

Podczas uroczystości gimnazjaliści oficjalnie przekazali sztandar i swoje obowiązki młodszym kolegom. Nastąpiło również wręczenie nagród. Za świadectwo z czerwonym paskiem wyróżnienie otrzymał Mateusz Borek. Nagroda Dyrektora Szkoły za najwyższy wynik na egzaminie gimnazjalnym przypadła Krzysztofowi Bogaczykowi. Radny wsi Równe, pan Jan Marszał, przyznał nagrodę pieniężną dla Absolwenta Roku, którym został Mateusz Borek. Sportowcem Roku wybrano Kacpra Braję, otrzymał on nagrodę ufundowaną przez pana Grzegorza Lijanę. Nagrodę dla Społecznika Roku – Szymona Kluka,  ufundował i wręczył sołtys wsi Równe – pan Mariusz Folcik. Prezes WKS-u, pan Sławomir Aszklar, przyznał nagrodę Wiktorowi Łączkowskiemu, natomiast Towarzystwo Historyczne reprezentowane przez pana Krzysztofa Buczka nagrodziło Izabelę Szczepanik 1. Podziękowanie za całoroczną pracę w Samorządzie Uczniowskim oraz pełnienie funkcji przewodniczącego szkoły otrzymał Jakub Ulijaszyk, nagrodę wręczyła mu pani Beata Bek – opiekun SU.

Po występie absolwentów nadszedł czas na pożegnanie ich przez uczniów klasy VII oraz II gimnazjum. Młodsi koledzy pod opieką pani Beaty Bek i pani Anety Cyran przygotowali przedstawienie o tematyce morskiej. Piraci „zaatakowali i pojmali” absolwentów, którzy, chcąc odzyskać wolność, musieli wykonać wyznaczone im zadania i znaleźć ukryty skarb. Było wesoło, zabawnie i śmiesznie, choć pojawiły się również chwile wzruszenia, jak to zwykle przy pożegnaniach bywa. Miłą niespodzianką był prezent, jaki uczniowie klasy III otrzymali od żegnających ich kolegów. Był nim piękny album zawierający zdjęcia z ich szkolnego życia. Będzie on z pewnością dla wszystkich cenną pamiątką i okazją do wspomnień.

Coś się kończy i coś się zaczyna. Na tej nowej drodze życia, która jest przed Wami, życzymy Wam wszystkiego co najlepsze. Podążajcie za swoimi marzeniami, dokonujcie trafnych wyborów, spotykajcie wspaniałych ludzi i po prostu bądźcie szczęśliwi! Nie zapominajcie też o tych wspólnych chwilach spędzonych w murach tej szkoły. Z pewnością będzie nam Was brakowało!

Z życzeniami wszelkiej pomyślności wychowawczyni – K. Szuba

Share

Comments are closed.