Kalendarz

Lipiec 2019
P W Ś C P S N
« Cze    
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  

Realizowane projekty

instaling_logo_male

Hokus – pokus, czary – mary, niech się spełnią andrzejkowe czary…

29 listopada 2018 r. klasa Vb przygotowała dla uczniów całej szkoły przedstawienie andrzejkowe.

Najpierw piątoklasiści zaprezentowali „Randkę w ciemno” opartą na popularnym parę lat temu programie telewizyjnym. Pierwszą część poprowadziła Emilia Bałon. Wybierającym był Maks, czyli Wiktor Kochan, a uczestniczkami: Ewa (Kasia Pitrus), Julia (Julia Uliaszyk) i Lukrecja (Sonia Uliaszyk). Dziewczyny musiały wymyślić ciekawe odpowiedzi na zadawane pytania, a wszystko po to, by spodobać się Maksowi, który jednak ostatecznie wybrał Julię. Na koniec para wylosowała nagrodę – wspólną wycieczkę po boisku szkolnym z panem konserwatorem jako przewodnikiem.

Drugą część „Randki w ciemno” poprowadziła Ania Kłap, a wybierającą była Klara (Oliwia Gniady), której motto brzmiało „Jeśli nie chcesz mojej zguby, co dzień wyślij mi smsa luby”. Musiała ona wybrać jednego z trzech kandydatów, a byli nimi: Szalony Peter (Piotr Drozd), Gregory Love (Grzegorz Puchała) i Michael Cash (Michał Dębiec). Tajemniczym głosem Magdy pomagającym w wyborze kandydatów była (podobnie jak i w części pierwszej) Paulina Bałon. Po serii trudnych pytań wybrankiem Klary został Gregory, a ich wspólna randka miała odbyć się na szkolnej stołówce, gdzie pani woźna obiecała zadbać o romantyczny nastrój i smaczne potrawy.

Po tym humorystycznym wstępie nadszedł czas na wróżby. Najpierw dwie czarodziejki ze Szkoły Magii na Łysej Górze przybliżyły krótko tradycje związane z wieczorem andrzejkowym. Następnie na sali pojawiły się znakomite czarownice i wspaniali czarodzieje (uczniowie wspomnianej wyżej szkoły), którzy starali się przepowiedzieć zebranym, co ich czeka w najbliższym czasie. Były słodkie babeczki, ciasteczka i lizaki z wróżbami. Uczniowie wybierali zawód, jaki w przyszłości będą wykonywać, losowali różne zabawne przepowiednie ukryte w kubeczkach. Nie obyło się bez wróżby z butami, koła fortuny czy wróżenia imion swoich przyszłych żon i mężów. Na koniec do zabawy zaproszono również nauczycieli, którzy mogli się przekonać, czy w przyszłym roku los będzie dla nich łaskawy. Na zakończenie czarownice i czarodzieje podziękowali wszystkim za wspólną zabawę i ostatnim zaklęciem sprawili, że spełnią się tylko same dobre wróżby.

Impreza była doskonałą okazją do zapoznania dzieci i młodzieży z tradycją wieczoru andrzejkowego. Było wesoło, zabawnie, a dzięki pięknej dekoracji przygotowanej przez panią Beatę Bek, również nastrojowo i magicznie. A czy wróżby i przepowiednie były trafne, czas pokaże…

                                                                                                                      K. Szuba

Share

Comments are closed.