Kalendarz

Lipiec 2019
P W Ś C P S N
« Cze    
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  

Realizowane projekty

instaling_logo_male

Projekt „Gry edukacyjne na lekcjach języka polskiego”

Najpierw gry edukacyjne pojawiły się na lekcjach wychowawczych, podczas których uczniowie (z klasy Vb i VI) grali w przyniesione przez siebie gry. Celem tych działań była integracja klasy i wspólna dobra zabawa.

Potem zrodził się pomysł realizacji projektu i uczniowie klasy VI samodzielnie wykonali własną grę do książki „Ten obcy”. Następnie z inicjatywy pani Edyty Szczurek do biblioteki szkolnej zakupiono gry planszowe sprawdzające znajomość omawianych lektur z serii wydawnictwa GWO „Między nami graczami” i okazało się, że był to przysłowiowy „strzał w dziesiątkę”. Uczniom takie rozwiązanie bardzo się spodobało. Piątoklasiści wykorzystali te gry podczas omawiania „Opowieści z Narnii” (kl. Vb) i „W pustyni i w puszczy” (kl. Va). Zdecydowanie podniosło to atrakcyjność zajęć, a także zachęcało i mobilizowało do dokładnego przeczytania książki.

Wszyscy dobrze wiemy, jak trudno dziś przekonać dzieci i młodzież do czytania lektur. Być może pomysł gier planszowych jest ciekawym rozwiązaniem, dlatego zachęcamy również inne klasy do spróbowania i wykorzystania naszej inicjatywy na lekcjach języka polskiego. W bibliotece szkolnej można znaleźć sporo gier, więc wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy.

 

Organizatorzy projektu: K. Szuba, E. Szczurek

Share

Comments are closed.