Kalendarz

Styczeń 2019
P W Ś C P S N
« Gru    
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031  

Realizowane projekty

instaling_logo_male

Ze świąteczną wizytą w krośnieńskim Hospicjum

18 grudnia 2018 roku wolontariusze ze Szkoły Podstawowej w Równem wraz z opiekunkami SKW oraz SK Caritas udali się z drobnymi upominkami do  podopiecznych krośnieńskiego Hospicjum. Była to pierwsza taka wizyta naszych wolontariuszy, ale liczymy, że stanie się ona piękną, świąteczną tradycją. Dzięki takim gestom – młodzież będzie zawsze pamiętała o tych, których los doświadczył chorobą i samotnością.

Podczas wizyty w hospicjum uczniowie wręczyli chorym drobne upominki w postaci ciepłych skarpet. Fundusze na tę akcję uczniowie pozyskali kwestując w szkole wśród swoich rówieśników oraz w czasie spotkania z rodzicami. Oprócz tego, dziewczęta podarowały przebywającym w hospicjum własnoręcznie wykonane kartki z życzeniami świątecznymi. Miło patrzeć jak wiele radości można sprawić dobrym słowem i uśmiechem. 

Serdecznie dziękujemy darczyńcom oraz młodzieży. Było to wydarzenie, które wzbudziło we wszystkich osobach pozytywne emocje, a samym pensjonariuszom przyniosło mnóstwo radości i pokrzepienia. Dla naszej młodzieży i opiekunek kół wolontariackich spotkanie ze starszymi, chorymi ludźmi było ogromnym przeżyciem.

Aneta Cyran

Share

Comments are closed.