Kalendarz

Lipiec 2021
P W Ś C P S N
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031  

Realizowane projekty

instaling_logo_male

I narodziła się miłość …

21 grudnia w Sali Domu Ludowego w Równem odbyło się coroczne przedstawienie Bożonarodzeniowe. Uczniowie klas III gimnazjum oraz VIII SP pod opieką księdza Karola Krupy oraz nauczycielki języka polskiego Anety Cyran przypomnieli nam piękną historię sprzed ponad dwóch tysięcy lat – historię narodzenia Jezusa Chrystusa.

Na uroczystość przyszły dzieci i młodzież szkolna, nauczyciele, zaproszeni goście oraz rodzice. Pani dyrektor na samym początku przywitała wszystkich zebranych i zaprosiła do obejrzenia spektaklu. Usłyszeliśmy i zobaczyliśmy, że maleńki Jezus chce dzisiaj przyjść do naszych serc i do naszych domów.

Przedstawienie odbyło się w pięknej, zimowej scenografii wykonanej przez panią Beatę Bek i wprowadziło wszystkich w magiczną atmosferę zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Sceny z życia Maryi i Józefa, nowonarodzonego dzieciątka, pasterzy, mędrców, dzieci oraz aniołów przeplatane były kolędami i pastorałkami w wykonaniu uczennic naszej szkoły: Marceliny Albrycht, Anny Kłap, Zuzanny Szczurek i Oliwii Gniady oraz chóru prowadzonego przez pana Krzysztofa Zajdla. Na zakończenie pani Dyrektor Katarzyna Reczkowska-Buryła złożyła wszystkim uczniom, nauczycielom i gościom życzenia bożonarodzeniowe.

Po przedstawieniu odbyła się szkolna wigilia przygotowana przez Radę Rodziców. Przebiegała ona w atmosferze rodzinnego ciepła, wzajemnej życzliwości i pojednania. Były płynące z głębi serca życzenia, opłatek – symbol chleba i wzajemnego przebaczenia. Na odświętnie przygotowanym stole nie zabrakło wigilijnych potraw. Mamy nadzieję, że przedstawione w jasełkach wydarzenia z narodzin Pana Jezusa przygotowały wszystkich do Świąt Bożego Narodzenia i wprawił w niepowtarzalny świąteczny nastrój…

Aneta Cyran

Share

Comments are closed.