Kalendarz

Wrzesień 2019
P W Ś C P S N
« Sie    
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30  

Realizowane projekty

instaling_logo_male

Droga do Betlejem… Uczniowie naszej szkoły wystawili „Jasełka” w Hospicjum w Krośnie

Okres Świąt Bożego Narodzenia jest czasem wyjątkowym i niepowtarzalnym. Ze względu na tradycję, prezenty, choinkę oraz unikalną atmosferę wieczerzy wigilijnej jest szczególnie wyczekiwany przez dzieci. Jednak i dla ludzi starszych pozostaje nie bez znaczenia. Jest bowiem czasem pogłębienia wiary, nadziei i miłości, czasem tak potrzebnego przebaczenia i jedności. Dlatego też we wtorek 8 stycznia 2018 roku wolontariusze ze Szkoły Podstawowej w Równem wraz ks. Karolem Krupą oraz opiekunami SKW oraz SK Caritas – Anetą Cyran, Marią Szczepanik oraz Radosławem Ziębą udali się do podopiecznych krośnieńskiego Hospicjum. Tam w przestrzennym korytarzu zaprosili pacjentów na jasełka. odtwarzające wydarzenia sprzed ponad dwóch tysięcy lat – związane z Bożym Narodzeniem w Betlejem.

Biblijne sceny, w których uczniowie wcielili się w Józefa, Maryję, św. Elżbietę, Heroda, trzech królów, pasterzy, aniołów, diabła oraz Żydów, przeplatane były występami najmłodszych solistek: Gabrysi i Marceliny Albrycht, Ani Kłap, Oliwki Gniady oraz Zuzi Szczurek. Na zakończenie podopieczni Hospicjum zaproszeni zostali do wspólnego kolędowania i wraz z uczniami odśpiewali cztery kolędy do akompaniamentu pana Radosława Zięby.
Swoim występem uczniowie wnieśli w mury Hospicjum w Krośnie wiele emocji – od łez i wzruszeń, przez tęsknotę aż po radość i nadzieję.

Dziękujemy wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób zaangażowali się w organizację tego wyjazdu!

Share

Comments are closed.