Kalendarz

Lipiec 2021
P W Ś C P S N
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031  

Realizowane projekty

instaling_logo_male

Wyjście Przedszkolaków do Straży Pożarnej

Wycieczki do siedziby Straży Pożarnej stały się już  w naszym przedszkolu tradycją. Co roku  nasze przedszkolaki uczestniczą w spotkaniu ze strażakami. W dniu 14 października  dwie grupy przedszkolne odwiedziły remizę strażacką w Równem.

Celem wycieczki  było:

  • zapoznanie z praca strażaka,
  • wzbogacenie wiedzy przedszkolaków na temat bezpiecznego zachowania się w domu i w przedszkolu,
  • uświadomienie dzieciom przyczyn powstawania pożarów, istniejących zagrożeń wynikających z zaprószonego ognia,
  • przekazanie wiedzy jak postępować w obliczu niebezpieczeństwa.

Najpierw dzieci obejrzały pomieszczenia,  z których  korzystają strażacy . Następnie strażacy zademonstrowali wozy strażackie oraz działanie innych sprzętów pożarniczych. Przedszkolaki  wysłuchały również opowiadania o  bardzo niebezpiecznej  pracy, jaką wykonują. Dowiedziały się także jak należy zachować się w czasie pożaru i jaki jest numer alarmowy. Każdy mógł również przez chwilę poczuć się jak strażak, założyć jego kask i kurtkę, które jak się okazało ważą niemało. Na zakończenie dzieci podziękowały strażakom za wspaniałe zajęcia i zapowiedziały kolejną wizytę na wiosnę. Wyjście przedszkolaków do siedziby Straży Pożarnej było ważną lekcją dla maluchów, ponieważ dowiedziały się, że praca strażaków polega nie tylko na gaszeniu pożarów, ale również na udzielaniu pomocy ludziom podczas powodzi, wypadków samochodowych i innych niebezpiecznych wydarzeń.

Share

Comments are closed.