Kalendarz

Lipiec 2021
P W Ś C P S N
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031  

Realizowane projekty

instaling_logo_male

Wybory Dżentelmena Szkoły

30 września 2019 roku członkowie koła czytelniczo-medialnego zorganizowali Wybory Dżentelmena Szkoły. Impreza ta została przygotowana z okazji Dnia Chłopaka.

Tydzień wcześniej na specjalnie przygotowanych kartach odbyły się głosowania w klasach. Dziewczyny z klas IV – VIII wytypowały Klasowych Dżentelmenów, czyli chłopców, którzy potrafią zachowywać się w sposób kulturalny, miły, są dobrymi kolegami, a także można na nich polegać. Wśród Klasowych Dżentelmenów znaleźli się: Kamil Turek – kl. IV, Kacper Aszklar – kl. V, Kacper Długosz – kl. VIa (którego później zastąpił Mikołaj Penar, ponieważ Kacper był nieobecny), Grzegorz Puchała – kl. VIb, Franciszek Topolski – kl. VII i Kamil Boczar – kl. VIII.

W pierwszej części konkursu Klasowi Dżentelmeni musieli się zmierzyć w trzech konkurencjach. Pierwszą z nich było krótkie przedstawienie się i opowiedzenie o swoich zainteresowaniach. W dalszej kolejności każdy z uczestników musiał zabłysnąć poczuciem humoru i opowiedzieć żart, a na koniec chłopcy otrzymali kilka zadań dotyczących znajomości dobrych manier. Zmagania konkursowe oceniało jury w składzie: pani Dorota Dołęgowska, pani Aneta Cyran oraz pan Jarosław Drobiniak. Po podliczeniu punktów do finału przeszli: Kamil Boczar, Franciszek Topolski i Kamil Turek.

Finaliści otrzymali zadania już typowo praktyczne. Konkurs rozpoczynały zasady savoir – vivre, w których chłopcy musieli odpowiednio się zachować w danej sytuacji. W tej konkurencji najwięcej punktów zdobył Franciszek Topolski. Drugie zadanie to było wiązanie krawata, tutaj najlepiej poradził sobie Kamil Boczar. Trzecia konkurencja związana było ze znajomością sprzętów kuchennych. Chłopcy z zawiązanymi oczami wybierali z pudełka przedmioty i ich zadaniem było odpowiednie nazwanie i wyjaśnienie, do czego ten przedmiot służy. To zadanie bezbłędnie wykonali Franciszek Topolski i Kamil Turek. W czwartej konkurencji zadaniem uczestników było właściwe ułożenie sztućców na talerzu. Tutaj nikt nie potrafił wykonać tego zadania prawidłowo. Ostatnia konkurencja to segregowanie śmieci, maksymalną ilość punktów otrzymali Kamil Turek i Kamil Boczar.

Ostatecznie I miejsce zdobył Kamil Turek – najmłodszy z Klasowych Dżentelmenów, uzyskując 16 punktów. II miejsce przypadło Franciszkowi Topolskiemu z wynikiem 15 punktów i III miejsce – Kamilowi Boczarowi, który zdobył 14 punktów. Różnica między poszczególnymi miejscami wynosiła zaledwie 1 punkt, więc wszyscy trzej Szkolni Dżentelmeni mogą być z siebie dumni. Po pierwsze – zdobyli zaufanie swoich klasowych koleżanek, po drugie udowodnili, że znajomość zasad savoir – vivre nie jest im obca. Pewne rzeczy muszą jeszcze „doszlifować”, jednak na tle innych kolegów wypadają bardzo dobrze. Szczerze im gratulujemy i życzymy, by nadal swoim przykładnym zachowaniem i dobrymi manierami zarażali innych.

Na koniec imprezy wszyscy Klasowi Dżentelmeni, którzy dzielnie walczyli, otrzymali pamiątkowe medale i słodkie upominki. Nie zabrakło również pamiątkowych zdjęć. Mamy nadzieję, że na podobnej imprezie spotkamy się jeszcze w marcu. Wtedy z okazji przypadającego Dnia Kobiet planujemy zorganizować wybory Dziewczyny z Klasą, więc nasze drogie koleżanki mogą już zdobywać głosy swoich klasowych kolegów!

 

 

K. Szuba, opiekun koła czytelniczo- medialnego

Share

Comments are closed.