Kalendarz

Lipiec 2021
P W Ś C P S N
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031  

Realizowane projekty

instaling_logo_male

Wycieczka do lasu i Muzeum Przemysłu Naftowego i Gazowniczego im. Ignacego Łukasiewicza w Bóbrce

17 października 2019 r. uczniowie kl. II, III wraz z wychowawczyniami D. Dołęgowską i M. Szczepanik oraz paniami  A. Kochan i  K. Sypień wybrali się do lasu w pobliżu Bóbrki. Pierwszym etapem wycieczki była obserwacja piętrowej budowy lasu oraz rozpoznawanie roślin i drzew leśnych. W czasie wędrówki po lesie uczniowie oprócz obserwacji, zbierali także śmieci. Po wyczerpującym marszu po lesie udaliśmy się do Muzeum Przemysłu Naftowego i Gazowego im. Ignacego Łukasiewicza w Bóbrce. Pan przewodnik w otoczeniu przepięknego lasu bobrzeckiego opowiedział nam o XIX wiecznych kopankach, w których można zobaczyć czarne złoto czyli ropę naftową. Spacerując alejkami Muzeum oglądaliśmy unikatowe urządzenia związane z przemysłem naftowym, rafineryjnym i gazowniczym pochodzące z XX wieku. We wnętrzu tzw. Domu Łukasiewicza, który powstał w 1865 roku, dzięki nowoczesnym ekspozycjom multimedialnym zobaczyliśmy ekspozycję apteczną oraz wysłuchaliśmy słuchowiska poświęconego historii odkrycia nafty i  założenia kopalni ropy naftowej w Bóbrce. W budynku podziwialiśmy także kolekcję. lamp naftowych, fotografię oraz ekspozycję geologiczną. Na zakończenie wycieczki, przy szkole wzięliśmy udział w ognisku i zjedliśmy pyszne pieczone kiełbaski. Dziękujemy panu Krzysztofowi Olszykowi za prowiant oraz rodzicom kl. II   pani Annie Albrycht ,panu Mariuszowi Czekańskiemu, panu Krzysztofowi Kandefer oraz rodzicom uczniów kl. III  pani Annie Kasprzyk, pani Annie Czekańskiej ,pani Sylwii Farze, panu Łukaszowi Turek ,panu Sławomirowi Zając za przewóz uczniów swoim samochodem w pobliże bobrzeckiego  lasu oraz z powrotem do szkoły. Podziękowania składamy także panu Dariuszowi Dudzikowi za upieczenie kiełbasek.

D. Dołęgowska

 

Share

Comments are closed.