Kalendarz

Lipiec 2021
P W Ś C P S N
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031  

Realizowane projekty

instaling_logo_male

KRÓLEWSKIE OTRZĘSINY

DSC_0229_1.JPG

„Drogie panie i panowie, jak każe obyczaj,

uczniów, którzy szkołę zaczynają, trzęsie się zazwyczaj”.

Aby uczynić tradycji zadość, 29.09. 2011 r. w Zespole Szkół Publicznych w Równem, zorganizowano otrzęsiny klasy I gimnazjum. Zaproszono na nią uczniów i nauczycieli naszej szkoły na czele z Panią Dyrektor Katarzyną Reczkowską-Buryłą. Najważniejszymi gośćmi byli oczywiście uczniowie z klasy I wraz ze swoim wychowawcą p. Grzegorzem Lijaną.

Uroczystość przygotowały kl. IIa i IIb pod kierunkiem p. Anny Słyś i p.Beaty Bek. Odbywała się ona na zamku królewskim, który zaatakowały myszy. Zrozpaczona królowa wezwała na pomoc koty z całej okolicy. Na wezwanie przybyły „ kotki” z IG. Żeby zostać przyjętym do grona społeczności gimnazjalnej, musiały wykonać pewne zadania: zacerować dziury w sukienkach królowej i królewny, zjeść na czas kisiel, duże ciastko z masą, wypić najkwaśniejszy w świecie eliksir na porost bujnej sierści, a także wyłowić królewskie pierścienie z ciasta naleśnikowego, zatańczyć z myszkami i zaśpiewać płaczącemu księciu kołysankę- mruczankę. Konkurencjom towarzyszyły wielkie emocje i dużo śmiechu. Dzielne kotki wspaniale poradziły sobie ze wszystkimi zadaniami. W nagrodę zostały przyjęte do świty dworskiej i tym samym, stały się równoprawnymi członkami naszej szkoły. Dodatkowo, mogły uczestniczyć w balu królewskim, który był wielką atrakcją otrzęsin.

Wszystkie nasze koty dobrze się spisały,

Pozostanie więc na zamku ten ród koci cały.

Mają takie prawa, jak inni dworzanie,

Lecz i obowiązki każdy z nich dostanie.

Muszą słuchać królowej i nie łamać prawa,

Pracować sumiennie, a czeka ich sława.

Niech szczęście i radość w ich sercach gości

I niech same sukcesy odnoszą w przyszłości.

 

B. Bek

Zapraszamy do obejrzenia prezentacji z tej uroczystości 

Share

Comments are closed.