Kalendarz

Listopad 2020
P W Ś C P S N
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30  

Realizowane projekty

instaling_logo_male

Świąteczny quiz

Któż z nas nie lubi świąt Bożego Narodzenia? Pierwsza gwiazdka, pięknie przystrojona choinka, wspólne kolędowanie i opłatek to jedne z najważniejszych symboli tych wyjątkowych świąt. Warto jednak poznać znaczenie tych znaków i związane z nimi tradycje.

Z tym zadaniem zmierzyli się członkowie koła czytelniczo-medialnego. Tuż przez Świętami Bożego Narodzenia wzięli oni udział w quizie sprawdzającym wiadomości o Mikołaju, choince i tradycjach świątecznych. Zabawa miała charakter zespołowy. Kapitan losował pytanie, na które odpowiadała cała drużyna. Za poprawną odpowiedź uczniowie otrzymywali słodycze lub mandarynki. Wygrywała drużyna, która zgromadziła ich najwięcej. Po podliczeniu punktów pierwsze miejsce zdobyła drużyna Renifery Nowej Ery w składzie: Anna Kłap, Paulina Bałon, Piotr Drozd, Jakuba Bogacz i Szymon Leń. Drugie miejsce zajęły Elfy św. Mikołaja, czyli Emilia Karamus, Diana Matusik, Oliwia Kargul i Martyna Szydło. Trzecie miejsce przypadło Drużynie Grincha, którą reprezentowały: Sara Michalak, Julia Uliaszyk, Sonia Uliaszyk i Nikola Cięszczyk.

Uczniowie wykazali się dużą wiedzą na temat świątecznych tradycji. Okazało się, że najwięcej trudności sprawiały pytania pozornie proste. Konkursowi towarzyszyły spore emocje, więc z pewnością powtórzymy go przed Wielkanocą.

Katarzyna Szuba

Share

Comments are closed.