Kalendarz

wrzesień 2021
P W Ś C P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930  

Realizowane projekty

instaling_logo_male

Wspólne kolędowanie

Dnia 20.12.2019 r. w Szkole Podstawowej w Równem odbyła się uroczysta szkolna wigilia. Cała społeczność szkolna obejrzała jasełka wykonane przez uczniów kl. VI a przygotowanych przez wychowawczynię p. E. Szczurek i księdza wikariusza P. Leję. Chór szkolny pod opieką p. K. Zajdla uświetnił to wydarzenie. Całość dopełniała nastrojowa i świąteczna dekoracja zaprojektowana prze p. B. Bek.

              Na początku dyrektor szkoły p. K. Reczkowska- Buryła powitała zebranych uczniów, nauczycieli i rodziców oraz przedstawiła porządek uroczystości. Następnie p. D. Dołęgowska wręczyła dyplomy i nagrody uczniom, którzy uczestniczyli w Konkursie Szopek Bożonarodzeniowych. W dalszej kolejności p. J. Pasterkiewicz uhonorowała dyplomami i upominkami uczestników Szkolnego Konkursu Kolęd i Pastorałek.

              Przedstawienie jasełkowe w tym roku szkolnym miało nieco odmienny charakter. Prezentowało współczesna wersję wieczoru wigilijnego. W główne role wcielili się:M. Albrycht jako Maryja i M. Patla jako Józef. Na uwagę zasłużyła gra aktorska A. Jastrzębskiej w roli diabła. Przesłaniem jasełek było ukazanie zebranym, że we współczesnym  zabieganym świecie często ludzie nie dostrzegają drugiego człowieka, są wyobcowani. Wieczór wigilijny z kolei jest tym cudownym dniem, który jednoczy ludzi, otwiera ich serca na drugiego człowieka. Atrakcyjnym epizodem sztuki był wywiad ze zwierzętami, w którym przekazane zostały świąteczne życzenia.

              Później dyrektor szkoły p. K. Reczkowska- Buryła podziękowała występującym uczniom za trud włożony w przygotowanie jasełek i złożyła wszystkim zebranym życzenia świąteczne. Następnie odczytany został fr. Pisma Świętego opisujący narodziny Jezusa. Ksiądz P. Leja poprowadził modlitwę i  pobłogosławił opłatki, którymi zebrani podzielili się, składając sobie świąteczne życzenia. W dalszej części uroczystości wszyscy zasiedli przy wigilijnym stole. Na korytarzu szkolnym zapanowała rodzinna atmosfera podczas wspólnego śpiewania kolęd, degustowania dań wigilijnych przygotowanych przez Radę Rodziców. Był to jeden z radosnych i wzruszających dni szkolnej rzeczywistości.

              E. Szczurek

Share

Comments are closed.