Kalendarz

Lipiec 2021
P W Ś C P S N
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031  

Realizowane projekty

instaling_logo_male

DEN 2011

DSC_0001_1.JPG 14 października 2011 r. w Zespole Szkół Publicznych w Równem odbyła się akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Dyrektor szkoły pani Katarzyna Reczkowska – Buryła uroczystość rozpoczęła krótkim przemówieniem, a następnie powitała zaproszonych gości: radnego gminy Dukla – pana Jana Marszała, przewodniczącą Rady Rodziców – Jadwigę Bogacz, panią prezes Koła Gospodyń Wiejskich – Grażynę Kłap, księży, Radę Pedagogiczną, emerytów, pracowników obsługi, rodziców, absolwentów, a przede wszystkim uczniów naszej szkoły. Po części oficjalnej zaprosiła wszystkich do obejrzenia spektaklu pt. ,,Kot w butach” w wykonaniu uczniów klasy V – przygotowanych przez panie – Beatę Bek oraz Anetę Cyran. Przedstawienie przeniosło nas w kolorowy i cudowny świat bajki, gdzie dobro zawsze zwycięża, a zło jest ukarane. Na scenie pojawiły się więc tańczące myszki, tytułowy kot w butach, okrutny czarodziej, królewska świta, rycerze, a także ubogi, ale uczciwy Jasiek. Całości dopełniła wspaniała scenografia – zamki, rzeki, młyn, uboga chata. Kropką nad „i” była natomiast wspaniale dobrana przez panią Beatę Bek – muzyka. I chociaż złe moce sprawiły, że sprzęt nagłaśniający na chwilę przestał działać to uczniowie naszej szkoły po raz kolejny pokazali, że ta dzisiejsza młodzież jest naprawdę w porządku!

Po zakończonym spektaklu pani dyrektor podziękowała uczniom jak i nauczycielom za trud włożony w przygotowanie przedstawienia.

Samorząd Uczniowski złożył życzenia i wręczył kwiaty nauczycielom oraz pracownikom obsługi. Radny wsi – pan Jan Marszał pochwalił talenty aktorskie uczniów, a w nagrodę podarował im ogromną ilość cukierków. Po takim zakończeniu już chcą pracować nad kolejną sztuką.

 

Aneta Cyran

Share

Comments are closed.