Kalendarz

wrzesień 2021
P W Ś C P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930  

Realizowane projekty

instaling_logo_male

Dzień Kobiet

DSC_0864_1.JPG Dnia 8 marca 2012 roku w ZSP w Równem odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Kobiet. Uczniowie klasy piątej przygotowani przez panie Beatę Bek, Anetę Cyran oraz Marzenę Rygiel wystawili spektakl pt. „Książę szuka żony…”, dedykowany wszystkim dziewczętom oraz paniom pracującym w szkole. Scenariusz przedstawienia połączył w sobie wątki wielu znanych baśni – na scenie pojawiła się więc Calineczka, Królowa Śniegu, Księżniczka na ziarnku grochu, Pastereczka, Dziewczynka z zapałkami, Świnopas, Gerda, Cesarz bez szat oraz mnóstwo innych postaci baśniowych. Bohaterowie ci przeszli jednak małą metamorfozę, gdyż ukazani zostali z niezwykłym poczuciem humoru, dlatego dziewczynka z zapałkami okazała się piromanką, pastereczka – góralką z Zakopanego, a księżniczka na ziarnku grochu – wspaniałą kucharką, serwującą pyszną grochówkę, wywołującą jednak niepożądane skutki… Całości dopełniała wspaniała scenografia, przepiękne stroje oraz niezwykła muzyka opracowana przez panią Beatę Bek. Humorystyczne podejście do tematu okazało się strzałem w dziesiątkę – uczniowie zebrali gromkie brawa i udowodnili, że potrafią podejść do siebie z dystansem i umieją śmiać się sami z siebie, gdyż większość postaci dziewczęcych odgrywali chłopcy.

Spektakl bardzo się spodobał, dlatego wystawiony został także wieczorem dla społeczności lokalnej.

 

Share

Comments are closed.