Kalendarz

Lipiec 2021
P W Ś C P S N
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031  

Realizowane projekty

instaling_logo_male

„Jeszcze jedno wspomnienie…”

DSC_2856_1.JPG Dnia 04.05.2012 r. w ZSP w Równem odbyła się uroczysta akademia z okazji I rocznicy beatyfikacji Jana Pawła II –Wielkiego Polaka. Część artystyczną przygotowali uczniowie naszej szkoły pod opieką p. D. Szczurek. Doniosłość tego wydarzenia podkreślała dekoracja: flaga w barwach papieskich, portret Jana Pawła II, palący się znicz, pęk czerwonych róż oraz hasło ,,Miłością serca poruszył”. Na wstępie proboszcz ks. W. Kisiel wprowadził zebranych w nastrój zadumy i refleksji nad pontyfikatem Ojca Świętego i zaprosił do uczty duchowej.

Pierwsza część uroczystości w formie prezentacji multimedialnej wywołała wśród wszystkich powagę i skupienie. Slajdy z życia Jana Pawła II, ważne wydarzenia z posługi apostolskiej, a także napisy o Jego przyjaźni do Boga i człowieka skłaniały do wzruszeń. Przypominały słowa postawę Wielkiego Polaka, który był otwarty na problemy ludzi, potrafił ich jednoczyć i przebaczać. Gromkie brawa po prezentacji były dowodem, że Jego słowa są nadal duchowym drogowskazem i pozostaną na zawsze w sercach.

Drugą część akademii stanowiły wiersze i piosenki wyrażające wdzięczność Janowi Pawłowi II za Jego naukę, poświęcenie ,miłość do Boga i człowieka. Uczniowie z przejęciem wygłaszali strofy, w których dziękowali Ojcu Świętemu za wielkie serce, mądre słowa, lekcje miłości i pokory. Niezwykle wzruszające były utwory przywołujące chwile odejścia Jana Pawła II do domu Ojca. Recytujący z dumą podkreślali, że jako pokolenie Jana Pawła II zobowiązani są do realizowania nauki, którą On głosił. Był dla wszystkich nauczycielem ludzkich serc, a wartości, które przekazywał ,są nadal aktualne, co wyrażają słowa:

,,Tyś dla nas mocą, kiedy jesteśmy słabi!

Tyś naszymi oczami, kiedy niedowidzimy!

Tyś naszymi uszami, kiedy niedosłyszymy!

Tyś dla nas drogą, kiedy zbłądzimy!

Tyś naszymi rękoma, kiedy jesteśmy bezradni!

Tyś naszym aniołem, który dźwiga nasze cierpienia!

Bądź zawsze z nami!”

Na zakończenie dyrektor szkoły p. K. Reczkowska -Buryła podziękowała uczniom za wzruszającą część artystyczną i podkreśliła autorytet Jana Pawła II w jednoczeniu ludzkich serc.

Edyta Szczurek

Share

Comments are closed.