Kalendarz

Lipiec 2021
P W Ś C P S N
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031  

Realizowane projekty

instaling_logo_male

Dzień Ziemi 2012

P1080765_1.JPG Kolejne obchody Światowego Dnia Ziemi, w tym roku związane z obchodami Międzynarodowego Roku Zrównoważonej Energii dla Wszystkich Ludzi odbywają się pod hasłem „Dobra energia dla wszystkich„.

22 kwietnia to święto wszystkich, którym bliska jest ekologia.

Z tej okazji w naszej szkole uczniowie mogli wziąć udział w różnych konkursach.

Laureatami konkursu recytacji wiersza J. Tuwima ,,Pstryczek” dla kl. 0-III zostały:

I miejsce-Zuzanna Szczurek kl. 0

II miejsce –Katarzyna Olbrycht kl. 0

III miejsce –Kinga Uliaszyk kl. 0″

P1080712_1.JPG W konkursie plastycznym ,,Odnawialne źródła energii” zwyciężyli:

I miejsce-Wiktoria Puchała, Monika Żurawska, Aleksandra Zajączkowska kl. I

II miejsce Wiktor Książkiewicz kl. III

III miejsce Daria Pelczar kl. III

Przyznano także wyróżnienia dla Wiktora Czekańskiego kl. I .Kacpra Brzany kl. I.

W konkursie piosenki proekologicznej jury przyznało:

I miejsce Weronice Wnęk, Wiktorii Pelczar, Bartoszowi Folcik, Damianowi Biel kl. IV

II miejsce Wiktorii Pelczar kl. IV

III miejsce drużynie zuchowej z kl. III

Miłośnicy fotografii wzięli udział w konkursie ,,Przyroda w obiektywie”.

 I miejsce zdobył Dominik Wilk kl. IV,

II miejsce Aleksandra Knap kl. VI,

III miejsce Zuzanna Sporniak kl. I gimnazjum.

W konkursie wiedzy przyrodniczo-ekologicznej wyróżniono następujących uczniów:

KL. I

I miejsce Mikołaj Borek

II miejsce Kacper Brzana

III miejsce Monika Folcik

KL.II

I miejsce Wiktoria Patla

II miejsce Jakub Bogacz

III miejsce Emilia Zając

Kl. III

I miejsce Krzysztof Bogaczyk

II miejsce Wiktor Książkiewicz

III miejsce Izabela Szczepanik I

Kl. IV

I miejsce Damian Biel

II miejsce Bartosz Folcik

III miejsce Szymon Krężałek

Kl. V

I miejsce Mateusz Fesz

II miejsce Krzysztof Wojtowicz

III miejsce Dominik Bałon

Kl. VI

I miejsce Aleksandra Knap

II miejsce Kamil Nykiel

III miejsce Paulina Niwińska

Kl. I gimnazjum

I miejsce Adrian Dudzik

II miejsce Zuzanna Sporniak

III miejsce Daniel Pachana

Kl. II a gimnazjum

I miejsce Maciej Czaja

II miejsce Damian Folcik

III miejsce Łucja Orłowska

Kl. II b gimnazjum

I miejsce Paweł Patla

II miejsce Damian Albrycht

III miejsce Paweł Biały

Wręczenie nagród zwycięzcom poszczególnych konkursów nastąpiło 10 maja 2012r. W tym dniu zakończono także rywalizację klasową w turnieju ,, Eko-igrzyska dla zdrowia mojego i środowiska”. Każdy zespół klasowy miał do wykonania zadania: przygotować plakat o oszczędzaniu energii, zbierać zużyte baterie, przygotować prezentację o odnawialnych, nieodnawialnych źródłach energii itp. W rywalizacji klas szkoły podstawowej zwyciężyła kl. VI , II miejsce zajęła kl. IV ,III miejsce Kl. V natomiast w rywalizacji klas gimnazjalnych I miejsce zajęła klasa II a, II miejsce kl. II b, III miejsce kl. I .Zwycięskie klasy otrzymały nagrodę główną po 100zł. Nagrody główne ufundował sklepik szkolny. Sponsorem nagród indywidualnych był: Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie.

Na zakończenie i podsumowanie obchodów z okazji Dnia Ziemi harcerze z naszej szkoły pod opieką pani K. Kołodziej zaprezentowali przedstawienie ekologiczne pt. ,,METAMORFOZA, czyli jak lekkoduch dojrzewa do rozważnych decyzji i działań”, które to w sposób humorystyczny ukazało problem globalnego zanieczyszczenia i bezmyślność ludzi.

Dorota Dołęgowska

Agnieszka Szyndak

Share

Comments are closed.