Kalendarz

Listopad 2020
P W Ś C P S N
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30  

Realizowane projekty

instaling_logo_male

I Powiatowy Przegląd Piosenki

8 lutego 2011 roku w Równem odbył się I Powiatowy Przegląd Piosenki pod hasłem „Ocalmy od zapomnienia”. Organizatorem i pomysłodawcą konkursu była pani Marzena Rygiel – nauczyciel muzyki w Zespole Szkół Publicznych w Równem. Starostwo powiatowe zaś tę imprezę muzyczną objęło swym patronatem i ufundowało nagrody. Uczestnicy mieli za zadanie przygotować i wykonać utwory pochodzące z lat 60, 70 lub 80-tych. Celem konkursu było przypomnienie i popularyzowanie polskich piosenek, które największe trumfy święciły w minionym – XX wieku. Do rywalizacji przystąpiła ogromna, jak na pierwszy przegląd, ilość wykonawców, bo na scenie rówieńskiego Domu Ludowego pojawiło się aż 70 uczniów, z 20 szkół naszego powiatu. Rywalizowali oni w następujących kategoriach: klasy I – III SP, klasy IV – VI SP, klasy I – III Gimnazjum oraz klasy I – III szkół ponadgimnazjalnych. Imprezę prowadziła absolwentka ZSP w Równem i niejednokrotna zwyciężczyni podobnych przeglądów – Ania Rygiel. Rolę operatora dźwięku znakomicie pełnił natomiast uczeń klasy III gimnazjum – Marcin Bogacz. Chwile te na stałe utrwalili w naszej pamięci, robiąc cudowne fotografie pani Beata Bek i pan Grzegorz Lijana. Konkurs uświetnił swą obecnością wicestarosta powiatu krośnieńskiego pan Andrzej Guzik, któremu tematyka muzyczna wykonywanych utworów bardzo przypadła do gustu.

W lożach jurorskich zasiedli natomiast: p. Grażyna Ostrowska, p. Małgorzata Walaszczyk – Faryj oraz p. Radosław Zięba, którzy po wysłuchaniu wszystkich wokalistów, postanowili nagrodzić następujące osoby:

Kategoria I – klasy I – III SP

 • Miejsce I – Patrycja Ozimina – Sieniawa
 • Miejsce II – Alicja Menet – Iwonicz
 • Wyróżnienie – Marcelina Grysztar

Kategoria II – klasy IV – VI SP

 • Miejsce I – Michał Kondyjowski – Sieniawa
 • Miejsce II – Aleksandra Lidwin – Potok
 • Miejsce III – Wiktoria Urban – Łężany
 • Wyróżnienie – Aleksandra Bogaczyk – Równe
  • Wiktoria Polak – Łężany
  • Weronika Wiernasz –

Kategoria III – klasy I – III Gimnazjum

 • Miejsce I – Paulina Patla – Lubatówka
 • Miejsce II – Joanna Buryła – Szkoła muzyczna – Krosno
 • Miejsce III – Magdalena Klimkiewicz
 • Miejsce III – Karol Jakieła – Lubatowa
 • Wyróżnienie – I stopnia – Natalia Ślusarczyk – Targowiska
 • Wyróżnienie – I stopnia – Karolina Cetnarska – Rymanów
 • Wyróżnienie – II stopnia – Agnieszka Brzana – Lubatówka
 • Wyróżnienie – II stopnia – Anna Kogut – Iwla

Kategoria IV – klasy I – III Szkół Ponadgimnazjalnych

 • Miejsce I – Katarzyna Chorzępa – Miejsce Piastowe
 • Grand Prix – Natalia Niedziela – Iwonicz

Organizatorzy Konkursu serdeczne podziękowania kierują do wszystkich, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do powstania tego konkursu, a w szczególności do Burmistrza Gminy Dukla pana Marka Góraka, który wspomógł nas przy zakupie wspaniałych nagród, Sołtysa wsi Równe – pana Mariusza Folcika, który udostępnił Salę Domu Ludowego oraz pani dyrektor Katarzynie Reczkowskiej – Buryła za pomoc i życzliwość przy przygotowaniu konkursu. Mamy nadzieję, że impreza ta z biegiem czasu stanie się jednym z ważniejszych wydarzeń muzycznych w powiecie krośnieńskim, już teraz z niecierpliwością czekamy na kolejne edycje.

Aneta Cyran

Share

Comments are closed.